مهمترین عناوین روز

 

 

 

تهران -رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از ارائه خدمات اسکان اضطراری و موقت به 29 هزار و30 نفر ازمتاثرین حوادث جوی در چهار روز گذشته در 30 استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ما درباره آخرین روند عملیات امداد و نجات در حوادث ناشی از نزولات آسمانی اظهار داشت: از روز چهارم فروردین‌ تا صبح روز هشتم، در همه استان‌های کشور به جز استان البرز، عملیات امدادرسانی در جریان بوده است به طوری که در 303 شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محورهای کوهستانی امدادگران هلال‌احمر حضوری دائم داشته و مشغول خدمات‌رسانی بوده‌اند.
وی ادامه داد: در چهار روز گذشته در مجموع به 56 هزار و 585 نفر خدمات امدادی ارائه شده که از این تعداد، 29 هزار و 30 نفر اسکان اضطراری داده شدند و پنج مصدوم نیازمند به خدمات مراقبتی، به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به خدمات ارائه شده از سوی امدادگران در حوادث مرتبط با نزولات آسمانی اشاره کرد و گفت: در چهار روز گذشته از 412 واحد منزل مسکونی تخلیه آب صورت گرفته و 210 دستگاه خودروی گرفتار در برف نیز برای ادامه مسیر رهاسازی شدند.
به گفته وی، همچنین 9 هزار و 813 تخته پتو، 899 دستگاه چادر، 2 هزار و 297 تخته موکت، 23 هزار و 232 بطری آب معدنی، 3 هزار و 663 بسته غذایی، 19 هزار و 368 کنسرو، 36 هزار و 866 قرص نان، 136 کیلوگرم خرما و 3 هزار و 577 کیلوگرم برنج، هزار و 199 کیلوگرم روغن، هزار و 383 کیلوگرم حبوبات و هزار و 424 کیلوگرم قند و شکر در میان حادثه دیدگان توزیع شده است.
سلیمی با بیان این که امدادرسانی در 14 استان کشور همچنان ادامه دارد، گفت: عموم مردم در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح شهری، صنعتی و کارگاهی، جاده ای، دریایی و کوهستانی می توانند با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

 

 

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group