رئیس گروه منطقه‌ای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا مطرح کرد:

تقدیر از اقدام‌های اجرایی و تقنینی ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم

تهران- در چهلمین اجلاس گروه منطقه‌ای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا از اقدام‌های ایران در حوزه مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تقدیر شد.

به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، «هادی خانی» معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز اطلاعات مالی در نشست پایانی چهلمین اجلاس گروه منطقه‌ای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا (EAG) در بیشکک قرقیزستان سخنرانی و توفیق کشور در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم را تشریح کرد.

 

رئیس گروه منطقه‌ای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم اوراسیا (EAG) هم در سخنرانی جمع‌بندی نشست پایانی این اجلاس خاطرنشان‌کرد: ما هر بار که ارائه‌های اقدام‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را می‌شنویم، شوکه می‌شویم.

 

وی گفت: اقدام‌های تقنینی و اجرایی خوب ایران در این حوزه باید مورد توجه سایر کشورها و نهادهای بین‌المللی در این حوزه به‌ویژه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار گیرد.

 

برپایه این گزارش، در روز نخست اجلاس اصلی گروه منطقه‌ای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا، از ارائه‌ها و مشارکت خوب نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس تقدیر و تشکر شد.

 

لازم به ذکر است در این نشست نمایندگانی از بانک مرکزی، پلیس امنیت اقتصادی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان مالیاتی، هادی خانی معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز اطلاعات مالی را همراهی و اقدامات کشور را ارائه کردند./ایرنا