بهره برداری از ۴۶ طرح، نشانگر توجه دولت به توسعه شهرستان چرداول است

مقدمه: شهرستان چرداول یکی از شهرستان های مهم استان است که در زمینه های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، منابع طبیعی، دامپروری و… دارای قابلیت های فراوانی است که نیازمند توجه بیشتر برای رشد و شکوفایی است. وجود جاذبه های طبیعی و ظرفیت های منحصر به فرد در این شهرستان، آن را در میان شهرستان های دیگر […]

مقدمه: شهرستان چرداول یکی از شهرستان های مهم استان است که در زمینه های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، منابع طبیعی، دامپروری و… دارای قابلیت های فراوانی است که نیازمند توجه بیشتر برای رشد و شکوفایی است.

وجود جاذبه های طبیعی و ظرفیت های منحصر به فرد در این شهرستان، آن را در میان شهرستان های دیگر متمایز نموده و با همت مسئولان، رشد و توسعه پیش روی این شهرستان قرار گرفته است. در سال های گذشته به واسطه مدیریت اصولی و توامندی فرماندار شایسته این شهرستان، خدمات متمایز و ماندگاری به مردم تقدیم شده که نشان از خدمتگزاری صادقانه وی و همکارانش در مجموعه فرمانداری این شهرستان دارد. دکتر پرویز کولانی در طول تصدی سمت فرمانداری  این شهرستان، توانسته با انجام برنامه‌ها و راهکارهای مناسب، فضای بهتر و مدرن‌تری در شهرستان ایجاد نماید.بهره برداری، افتتاح و کلنگ زنی ۴۶ طرح و پروژه تاثیرگذار در سطح این شهرستان به خوبی حکایت از میزان خدمات شایسته این فرماندار خدوم و مردمی دارد.
فرماندار شهرستان چرداول گفت: بهره برداری از ۴۶ طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، آموزشی، زیربنایی و کشاورزی، نشانگر توجه دولت به توسعه همه جانبه در شهرستان چرداول است.
به گزارش خبرنگار سپهر روز، دکتر پرویز کولانی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت به دولتمردان اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان خدمات و دستاوردهای نظام است تا مسئولان خدمات و کارهای انجام شده در بخش های گوناگون را به اطلاع مردم برسانند.
وی در ادامه به بیان خدمات و اقدامات انجام شده در شهرستان چرداول خاطر نشان کرد: خدمات شایسته ای در دولت تدبیر و امید به مردم تقدیم شده که از جمله آنان می توان به  کلنگ‌زنی  مجتمع آبرسانی شهر شباب توسط آبفای روستایی با اعتبار ملی به میزان ۳۰۰۰۰ میلیون ریال، آبرسانی به روستای گلدره با اعتبار ملی ۸۰۰۰ میلیون ریال، آسفالت جاده سرابله به پل سیمره در محل بردبل توسط راه و شهرسازی با اعتبار ملی ۳۰۰۰۰ میلیون ریال، گازرسانی به ۶ روستای زاگرس در بیجنوند با اعتبار ملی ۸۰۰۰ میلیون ریال، روکش آسفالت سرابله- شباب به موشکان با اعتبار استانی ۱۰۰۰۰ میلیون ریال و خط کشی راه سرابله به آسمان‌آباد با اعتبار استانی ۷۰۰ میلیون ریال نام برد.
فرماندار چرداول در ادامه ذکر این پروژه ها گفت: از سایر پروژه‌های استانی افتتاح شده می‌توان به شانه‌سازی جاده سرابله به شباب با اعتبار استانی ۳۱۰۰ میلیون ریال، پروژه خط کشی راه سرابله به شباب با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال، آسفالت جاده روستای تخم بلوط علیا با اعتبار ۲۳۰۰ میلیون ریال، بهره برداری از طرح آبیاری قطره‌ای در هلیلان با تسهیلات ۱۷۵۰ میلیون  و ۸۸۲ میلیون ریال، سمنت پلاست در شهرک صنعتی شباب با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال و نان‌برنجی پزی در زنجیره با اعتبار تسهیلاتی ۳۰۰ میلیون ریال نام برد که در هفته دولت به بهره برداری رسیده اند.
کولانی پروژه‌های کلنگ‌زنی شده‌ی دیگر را شامل دبستان شهید باقری با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال و دبستان شهید کشوری در بخش زاگرس با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال برشمرد. وی در ادامه به بیان برخی دیگر از اجرای پروژه های شهرستان چرداول پرداخت و گفت:پروژه‌ی یو پی وی سی در سرابله با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال، پروژه چوب ام دی اف  در سرابله به میزان۱۰۰۰ میلیون ریال، احداث تالار و رستوران در سرابله با اعتبار  ۹۶۰ میلیون ریال و چاپ بنر در سرابله با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال نیز از طرحها و پروژه هایی هستند که در این شهرستان به بهره برداری رسیده اند.
این مسئول همچنین در ادامه سخنان خود پروژه های شیشه دوجداره و یوپی وی سی در سرابله هر کدام با اعتبار تسهیلاتی به میزان ۱۰۰۰ میلیون ریال، ۶ پروژه روشنایی معابر و اصلاح شبکه شهرستان توسط شرکت برق با اعتبار تسهیلاتی ۱۰۰۰۰ ریال و اجرای طرح هادی روستاهای شهرستان توسط بنیاد مسکن با اعتبار ۴۷۰۰ میلیون ریال اشاره کرد.
فرماندار چرداول در رابطه با آسفالت معابر روستایی و پروژه های دهیاری های سطح شهرستان خاطرنشان کرد: اعتبار پروژه‌ی آسفالت معابر روستاها در سطح شهرستان بالغ بر ۵۵۰۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات و اعتبار پروژه‌های دهیاریها به تعداد ۱۶ مورد در سطح شهرستان به میزان ۶۰۰۰ میلیون ریال بوده است.
کولانی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ارشد استانی به شهرستان چرداول اشاره نمود و تصریح کرد: در چهارمین روز از هفته دولت ، معاون سیاسی وامنیتی استاندار ایلام وجمعی از مدیران استانی و به اتفاق معاون وزیر آموزش وپرورش بعنوان نماینده عالی دولت در این شهرستان حضور یافتند تا با افتتاح یا کلنگ زنی ۴۶پروژه عمرانی، خدماتی، آموزشی، زیربنایی و کشاورزی،گامی در راستای توسعه وتحول این شهرستان بردارند.
وی ادامه داد: بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده از سوی ستاد هفته دولت شهرستان چرداول، افتتاح وکلنگ زنی نمادین از سه پروژه عمرانی وخدماتی وهمچنین بازدید از پروژه مهم صنعتی در شهرک صنعتی شباب و حضور مدیران ارشد استان در منزل شهید لطفعلی مرادحاصلی از شهیدان دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه هایی بوده که انجام گرفته است.
کولانی در ادامه این بحث خاطرنشان کرد: عملیات گاز رسانی به ۶ روستای تابعه بخش زاگرس در شهرستان چرداول برنامه دیگری بود که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، معاون استاندار ایلام، فرماندار چرداول و جمعی از مسئولان محلی انجام شد.
فرماندار شهرستان چرداول در پایان از تعامل دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی استان و شهرستان از جمله استاندار و معاونین وی، امام جمعه شهرستان و سایر دولتمردان و مردم فهیم و شریف چرداول تقدیر و تشکر به عمل آورد.

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}