مهندس نوراله دلخواه؛مدیر راهداری راه و شهرسازی ایلام تشریح کرد: آخرین وضعیت محور اربعین

مدیر راهداری راه و شهرسازی ایلام گفت: چهار بانده شدن محور ایلام به مهران در دست اقدام اما مستلزم تأمین اعتبار به‌موقع و صرف زمان است.   مهندس «نوراله دلخواه» در خصوص چهار بانده شدن محور ایلام به مهران که در سال‌های اخیر، محور اصلی اربعین را تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: در مجموع چهار بانده […]

مدیر راهداری راه و شهرسازی ایلام گفت: چهار بانده شدن محور ایلام به مهران در دست اقدام اما مستلزم تأمین اعتبار به‌موقع و صرف زمان است.

 

مهندس «نوراله دلخواه» در خصوص چهار بانده شدن محور ایلام به مهران که در سال‌های اخیر، محور اصلی اربعین را تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: در مجموع چهار بانده کردن محور ایلام به مهران نیاز به اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال دارد و در صورتی که این اعتبار لازم به‌موقع تخصیص یابد عملیات اجرایی این طرح با وجود شرایط توپوگرافی منطقه در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۳ سال طول می‌کشد.
وی افزود: خوشبختانه در سال جاری دو قطعه از محور ایلام به مهران به طول ۶۰ کیلومتر جهت چهار خطه شدن با اعتبار ۱۵۲۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته‌شده که در صورت تأمین اعتبار به‌موقع شاهد بهره‌برداری از این طرح تا دو سال آینده خواهیم بود.
دلخواه از آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن صالح‌آباد به مهران با برآورد اولیه ۷۸۸ میلیارد ریال در روزهای آینده خبر داد و گفت: قطعه دوم نیز در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته خواهد شد و در جنوب استان نیز چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک در قطعه ۱۲ کیلومتری با اعتبار ۱۱۴ میلیارد ریال در حال اجرای مناقصه است.
مدیر راهداری راه و شهرسازی ایلام در خصوص اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام برای ایمن‌سازی و کاهش بار ترافیکی ایام اربعین حسینی (ع) در محورهای استان گفت: این دستگاه اجرایی در سال گذشته با پیگیری‌های بسیار توانست عملیات اجرایی چهار خطه مهران به مرز عراق، پل زائر، میدان ورودی پایانه مرزی و تفکیک ترافیک، روشنایی بزرگراه مهران به مرز و احداث کنار گذر جنوب شرقی مهران و تعریض پل‌های محور صالح‌آباد – مهران را به پایان برساند ضمن اینکه با توان نیروهای فنی و ماشین‌آلات خود تمامی مسیر حمیل به ایلام و ایلام به مهران را شانه‌سازی و ایمن‌سازی کرده است.
دلخواه ادامه داد:تعریض ورودی شهر مهران و بهسازی مسیرهای ورودی به استان و شهر مهران را از فعالیت‌های در دست اجرا با وجود کمبود اعتبار عنوان کرد و ضمن قدردانی از تمامی دستگاه‌های همکار در بخش ایمنی جاده‌ای از همکاران پلیس‌راه استان خواست تا بر تعامل خود با عوامل راهداری افزوده و با توجه به شرایط موجود یاور اداره کل راه و شهرسازی استان در راه خدمت به زائرین آقا ابا عبداله‌الحسین (ع) و افزایش ایمنی مسیرهای مواصلاتی استان باشند./ایسنا

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}