محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام: مدیران استان و دستگاه‌های دولتی با مطبوعات همکاری کنند/ عملیات راه‌آهن ایلام تا ۲ ماه آینده اجرایی می‌شود

اختصاصی پویاخبر/سیدداود سجادی اسدآبادی:محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام در نشست خبری که با موضوع تشریح دستاوردهای دیدارشان با ریاست محترم جمهوری  و با حضور معاونین و اصحاب رسانه در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد …..  محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام در نشست خبری که با موضوع تشریح دستاوردهای دیدارشان با ریاست محترم جمهوری  و با […]

اختصاصی پویاخبر/سیدداود سجادی اسدآبادی:
محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام در نشست خبری که با موضوع تشریح دستاوردهای دیدارشان با ریاست محترم جمهوری  و با حضور معاونین و اصحاب رسانه در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد …..

 
محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام در نشست خبری که با موضوع تشریح دستاوردهای دیدارشان با ریاست محترم جمهوری  و با حضور معاونین و اصحاب رسانه در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد با تأکید بر این که مدیران استان و دستگاه‌های اجرایی باید عملکرد و اقدامات انجام شده خود را به صورت رپرتاژ و گزارش در اختیار رسانه‌ها و مطبوعات قرار دهند، تصریح کرد:  عملکرد و اقدامات عمرانی ادارت و سازمان‌ها  در طول  یکسال گذشته به طور مستقیم به اطلاع نشریات و رسانه جمعی برسد تا مردم شاهد اقدامات مؤثر دولت بوده و درجریان این فعالیت ها قرار گیرند.
استاندار ایلام در ادامه از  اجرای ۱۴ طرح تامین آب در دیدار با رئیس جمهوری برای این استان خبر داد و گفت: ۱۴ هزار هکتار از زمین های استان در قالب این ۱۴ طرح که شامل احداث ایستگاه های پمپاژ است به شبکه آبیاری متصل می شوند.
مروراید یادآور شد:  با اجرای طرح سامانه گرمسیری ۵۰ هزار هکتار از زمین های دشت عباس و ۱۰ هزار هکتار زمین نیز در حوزه سد دویرج به شکل آبی کشت خواهند شد. ایشان افزود: با اجرای این طرح، میزان اراضی آبی از حدود ۸۰ هزار هکتار کنونی تا پایان سال آینده به ۲۰۰ هزار هکتار خواهد رسید.
استاندار ایلام به آغاز عملیات اجرایی راه آهن ایلام تا ۲ ماه آینده و با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) اشاره کرد و خاطرنشان کرد: روند اجرایی مرحله نخست این طرح به طول ۷۰ کیلومتر به زودی  و طی نامه‌ای از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.
این مسئول در ادامه از آغاز برداشت نفت در میدان آذر تا مهرماه امسال سخن به میان آورد و گفت: تا مهرماه برداشت روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت از میدان آذر آغاز خواهد شد که  برنامه‌ریزی برای آغاز برداشت از میدان چنگوله تا پایان امسال انجام گرفته است. ایشان افزود: هم‌اکنون بهسازی میدان عین خوش در حال انجام است و  در حوزه تنگ بیجار نیز در صورت راه اندازی مرحله دوم پالایشگاه گاز، فعالیت های توسعه ای در این منطقه انجام خواهد گرفت.
استاندار ایلام در ادامه مروارید با بیان یان که در طول ۲ سال گذشته پیگیری های متعددی در خصوص روند اجرا و تخصیص اعتبار برای طرح های در دست اجرا انجام شده، اظهار داشت:  هم اکنون برخی از طرح ها تا ۵۰ درصد تحقق پیدا کرده و برخی دیگر نیز در حال تکمیل هستند.
حسین کلانتری؛ معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست با بیان این که تعداد احزاب رسمی شناسنامه دار که در استان دفتر نمایندگی داشته، تا پیش از دولت یادزهم تنها ۹ حزب بود که این تعداد طی سه سال اخیر به ۱۸ مورد افزایش یافته ، اضافه کرد: این روند نشان می دهد هر سال سه حزب جددی در این استان دفتر نمایندگی خود را دایر کرده اند.
این مسئول خاطرنشان کرد: هر ۴۵ روز یکبار نشست هایی با نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی فعال استان برگزار شده و در فاصله کمتر از ۱۰ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری این نشست ها با فواصل زمانی کمتر و به صورت مستمر برگزار خواهد شد.
کلانتری گفت: با وجود آنکه ۹۰ درصد فرمانداران و بخشداران استان در دولت یازدهم منصوب شده اند ولی در برگزاری انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در زمینه اجرای موفق فرایند انتخابات رتبه برتر کشور را کسب کردیم.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: کمتر از ۱۰ ماه به برپایی انتخابات ریاست جمهوری در کشور باقی مانده است و این استان نیز از هم اکنون آماده برپایی انتخابات ریاست جمهوری است.
شاپور پولادی؛ معاون امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار داشت:: اعتبارات اختصاص یافته به حوزه راهسازی استان قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست و در سایه موضوع اربعین بسیاری از طرح های این بخش از محل منابع ملی تامین می شود.
ایشان با بیان این که احداث ۵۰ مدرسه با ۶۸ کلاس درس و اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال از جمله برنامه های استان در حوزه توسعه فضاهای اموزشی بوده، به استیضاح برخی از شهرداران استان اشاره کرد و گفت: ۲۵ شهر در استان ایلام وجود دارد که شهرداری چهار شهر ایلام، مهران، سرابله و پهله زرین آباد با سرپرستی اداره می شوند و بر اساس قانون سرپرست فقط سه ماه می تواند اداره امور را داشته باشد و تا این لحظه فقط شهردار سرابله معرفی شده که در حال طی کردن فرآیند اداری آن هستیم.
معاون استاندار ایلام با بیان اینکه بودجه اختصاص داده شده به شهرداری ایلام در سال ۹۳، تنها ۳۷۰ میلیارد ریال بود، اظهار کرد: سال گذشته این میزان به ۷۱۰ میلیارد ریال رسید.
پولادی از بهره‌برداری  طرح سامانه گرمسیری تا سال ۹۷ خبر داد و گفت:  هزار هکتار از اراضی استان با اجرای این طرح از دیم به آبی تبدیل می شوند. ایشان افزود: در قالب این طرح تاکنون ۲۶ هزار میلیارد ریال قرارداد بسته شده و تا سال ۹۷ نیز شاهد موفقیت‌های آن در سطح گسترده خواهیم بود.

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}