مهمترین عناوین روز 

 


فضای کسب‌وکار پرتلاطم و غیرقابل‌پیش‌بینی، نیاز به داشتن مزیت رقابتی را از اهداف اصلی سازمان‌ها قرار داده است.

 

 

 

پویاخبر - هنرمند هر جا که باشد، قدر بیند و بر صدر نشیند؛ حال اگر این هنرمند یک نوجوان پرتلاش و ساعی باشد که با وجود مشکل شنوایی، محدودیت را ورق زده و در مسیر رشد و تعالی با ساخت انیمیشن، وارد دنیای هنر شده است.

  

 

پویاخبر - ✍️ محمد صحرایی؛ مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری ایلام

 

چند ماهی بیشتر از حضور استاندار دولت سیزدهم در استان ایلام نمی گذرد که امروز در کنار اقدامات خوب وی در حوزه های مختلف، شاهد یک دستاورد مهم و قابل توجه در مراودات تجاری و مرزی با گشایش بازارچه هلاله شمالی هستیم.

 
پویاخبر - اسلام انصاری فر - مهندس علی محمد نوری، شهردار منطقه یک ایلام  گفت: تخفیف ۲۰ درصدی  عوارضات به مناسبت دهه فجر و ارائه تسهیلات با سوبسید ۵۰ درصدی دولت برای ساخت و ساز شهروندان در نظر گرفته شده است.

 پویاخبر - ✍ رضا دهبالایی؛ روزنامه نگار و پژوهشگر - مکتب شهید سلیمانی را باید در همان سطحی بررسی کرد که در حوزه اندیشه تعریف می‌شود. بسیاری از فضایل این سردار شهید مربوط به دانشگاه و علم، و قابل دفاع و ارتقا است. در قالب فرایند دانشگاهی باید چهارچوب فکری و مکتب ایشان را شناسایی کرد. بدون شک مکتب سلیمانی یک مکتب تخصصی، فقهی، فلسفی و سیاسی نیست. ایشان نه وکیل بودند، نه فیلسوف و نه سیاستمدار به معنای قدرت. اما خوشبختانه حداکثر همبستگی بین نیازهای امروز جامعه‌ی ما و جامعه‌ی فکری و مکتب سلیمانی وجود دارد.  

 

 


پویاخبر - ✍ رضا دهبالایی؛ روزنامه‌نگار و پژوهشگر - انقلاب اسلامی از بدو پیدایش در ایران تا کنون به دلیل ماهیت ضد استکباری خود و ایجاد زمینه برای مقابله‌ی ملت‌های مسلمان علیه استکبار جهانی، آمریکا و غرب به خصوص در مقابله با تلاش این کشورها جهت استیلای همه جانبه بر منافع مادی کشورهای مسلمان، عناد همیشگی آنان نسبت به اسلام، جلوگیری از توسعه اسلام ناب محمدی(ص) و ممانعت از صدور انقلاب اسلامی ایران به جهان، با چالش‌های متعدد و مسائل مختلف خارجی و داخلی ناشی از حمایت و پشتیبانی غرب روبرو بوده است.

 پویاخبر - سودابه خانی - سردار عزیز وسلیم النفس ما، با چهره ی منورش با سینه ای ستبر،جان وزندگی خود را برای دفاع از اسلام ناب وایران سربلند هزینه کرده است.

 

 

 

 

 

پویاخبر – فرشته قاسمیان - در این دنیای پیچیده و در این کره خاکی انسانهای زیادی را می شناسم که به گذشته و آبا و اجداد خود افتخار می‌کنند، خصوصا اگر شخصیت ممتازی در میان آنها باشد، به عنوان یک ایرانی خیلی از اوقات به کسانی فکر می‌کنم که جانشان را در راه هدفشان و وطنشان فدا کردند، همیشه افکارم رو به سمت گذشته‌های خیلی دور می‌گذارند، با خود فکر می‌کنم آریو برزن سردار نامدار ایرانی وقتی یکه و تنها در مقابل هجوم وایرانگر اسکندر ایستاد به چه چیزی می‌اندیشید، چقدر خشمناک بود، چگونه سوار بر اسبش به سوی کوهها رفت تا بر دشمن بی‌شمار بتازد، آریو برزن غیور می دانست دشمن تا چه حد قدرتمند است، اما باز تسلیم نشد، می‌دانست کشته خواهد شد، باز رفت با خواهرش یوتاب، دختر غیرت ایل، دختری که باید شیر می‌دوشید و از پشم گوسفندان نخ می‌تابید و از کودکان مراقبت می‌کرد، پس چگونه شد همراه برادر به جنگی نا برابر رفت.

 


پویاخبر - افراد دارای معلولیت به عنوان بزرگترین اقلیت در هر جامعه ای دارای حق و حقوقی بوده که باید دیده شده و مورد توجه مسئولان و متولیان رسیدگی به این قشر قرار بگیرد که سازمان بهزیستی تلاش کرده در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه بخشی از نیازهای این قشر را مرتفع کند.

 

 

پویاخبر – مهتاب رضایی فر - اقوام متمدن دوران باستان بویژه سومری ها، آشوری ها و بابلی ها در حدود۴۵۰۰سال پیش در سرزمین میان رودان«محل عراق کنونی» با برخی مواد نفتی که در دریاچه قیر بدست می آمد،آشنایی داشتند. آنان از خود قیر به عنوان ماده غیرقابل نفوذ استفاده می کردند.

Back to Top

Template Design:Dima Group